
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 220 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Height | 1.35 mm |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.35 mm |
| RoHS | Compliant |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Max Length | 2.1 mm |
| Max Width | 1.35 mm |
| Min Length | 1.9 mm |
| Min Width | 1.15 mm |
| Max Thickness | 1.35 mm |
| Min Thickness | 1.15 mm |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12576
Ext.Price$0.12576
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12576 | $0.12576 |
| 10 | $0.06288 | $0.62880 |
| 50 | $0.05713 | $2.85650 |
| 100 | $0.05190 | $5.19000 |
| 500 | $0.04846 | $24.23000 |
| 1000 | $0.04524 | $45.24000 |
| 3000 | $0.04224 | $126.72000 |
| 5000 | $0.03695 | $184.75000 |
